TWOOLS 11

03 juni 2009 t/m 06 juni 2009

De eerste editie van dit dansspektakel, bedacht en geregisseerd door artistiek leider Ed Wubbe,was in 1999. Dankzij het aansprekende concept wisten de TWOOLS’en zich in korte tijd op de danskalender te plaatsen.

TWOOLS wordt in hoog tempo gemaakt en gepresenteerd, non-stop, afgewisseld door snelle decorwisselingen. Vanuit dit concept wordt elke TWOOLS anders ingevuld en de uitkomst onvoorspelbaar. Ed Wubbe nodigt verschillende choreografen uit die vanuit totaal verschillende invalshoeken dans maken. Van aanstormende talenten tot choreografen met internationale ervaring, vernieuwend of juist niet, werkend vanuit het gevoel of conceptueel.

Aan de 11e editie van TWOOLS nemen zeven choreografen deel: Marina Mascarell Martinez, ex-danseres van NDT en choreografe in New York; de Fransman Jérôme Delbey, werkzaam bij het Gothenburg Ballet en winnaar van de Scapino productieprijs; Thom Stuart maakt een stuk voor 6 Scapino dansers en 18 studenten van de Rotterdamse Dansacademie Codarts. Uit eigen gelederen kregen Lucas Jervies en Loïc Perela een vervolgopdracht op hun eerdere TWOOLS creatie en ook vaste choreograaf Georg Reischl maakt een nieuw stuk. Met een viertal korte dansstukken tekent Ed Wubbe voor de verrassende rode draad.



De choreografie ‘Focus’, die Ed Wubbe maakte voor het NPS programma ‘De avond van de jonge danser’ is ook te zien in TWOOLS 11. Dat werd bekend gemaakt tijdens de uitzending op 21 mei j.l. ‘Focus’ wordt gedanst door vier studenten van de dansacademies in Rotterdam, Tilburg, Arnhem en Den Haag.


Programma & Credits

Concept en regie: Ed Wubbe

Choreografie: Georg Reischl, Marina Mascarell Martinez, 
Jerome Delbey, Thom Stuart, Lucas Jervies, Loïc Perela, 
Ed Wubbe en de dansers van Scapino en Codarts



(1) Olé

Choreografie: Ed Wubbe

Muziek: Isaac Albéniz, track 'Tango’, uitgevoerd door John Williams

Licht: Benno Veen

Kostuums: Pamela Homoet
Gedanst door: Valentina di Pippo, Véronique Prins, Maya Roest



(2) Kleines Allegro

Choreografie: Georg Reischl

Licht: Georg Reischl i.s.m. Benno Veen

Kostuums: Georg Reischl

Muziek: Antonin Dvorzak, 'String Quartet in c Op. 61’, ‘Finale Vivace’, uitgevoerd door Prazak String Quartet

Gedanst door: Tadayoshi Kokeguchi, Brandon O’Dell, Rein Putkamer, Mitchell-Lee van Rooij, Rupert Tookey



(3) Almost a new day
'Sometimes we don ’t need to think in order to live’


Choreografie: Marina Mascarell Martinez i.s.m. de dansers
Tekst: Marina Mascarell Martinez

Lichtontwerp: Marina Mascarell Martinez en Jim French

Muziek: speciale compositie van Adam Gates, tracks 'Scene 3’ en 'All which isn’t singing is mere talking’.

Gedanst door: Nicole Kohlmann, Min Li, Loïc Perela



(4) Olé
Choreografie: Ed Wubbe

Muziek: Isaac Albéniz, track 'Asturias', uitgevoerd door 
John Williams
Licht: Benno Veen

Kostuums: Pamela Homoet

Gedanst door: Valentina di Pippo, Véronique Prins, Maya Roest, Annemarie Labinjo-van der Meulen 



(5) Skin

Choreografie, toneelbeeld, kostuum- en lichtontwerp: Jerome Delbey

Muziek: speciale compositie van Jean-Louis Huhta

Gedanst door: Bryndis Brynjolfsdottir, Rupert Tookey



(6)  Zilverwerk

Choreografie: Thom Stuart (De Dutch Don't Dance Division)

Muziek: Wolfgang Amadeus Mozart, 'Sonata c-minor kv 457’ en 'Twelve variations on 'Ah, vous dirai-je, Maman" c-major kv 265’, 
uitgevoerd door Jos van Immerseel.

Kostuumontwerp: Thom Stuart i.s.m. Pamela Homoet & Petra Finke
Kostuumrealisatie: Pamela Homoet, Petra Finke & Marita Schoonheijm

Lichtontwerp: Benno Veen i.s.m. Thom Stuart


Gedanst door: 
Maya Roest, Lucas Jervies, Mischa van Leeuwen, Min Li, Rein Putkamer, David Wilde
CoDarts,
Vooropleiding/Havo voor Muziek en Dans: Tom Groen, 
Stijn Hoogendoorn, Dante Riato, Reindert van Rijn, Ruud Sanders, Cody Schoonderwoerd
CoDarts, Rotterdamse Dansacademie, 1e jaars: Matthew Bade, 
Sven Bahat, Yorrith de Bakker, Joris Bergmans, Antonio Boriello, Christian Bremers, Quentin Dehaye, Konstantinos Kranidiotis, 
Ermo Pashaj, Michael Sastrowitomo, Carl Staaf, Thijs Vlak, 
Yannick Wagenaar



(7) Sub Rosa (under the rose)

Choreografie; Lucas Jervies

Kostuumontwerp en toneelbeeld: Lucas Jervies

Muziek: Beethoven, 'Pianosonata 21 in C Major’, 'Waldstein III’, Allegreto Moderato, uitgevoerd door Jean-Bernard Pommier

Gedanst door: Bryndis Brynjolfsdottir, Ralitza Malehounova, 
Melanie Oger, Tadayoshi Kokeguchi



(8) Olé

Choreografie: Ed Wubbe
Muziek: Isaac Albéniz, track 'Asturias, uitgevoerd door 
John Williams
Licht: Benno Veen
Kostuums: Pamela Homoet
gedanst door: Nicole Kohlmann, Valentina di Pippo, Véronique Prins, Maya Roest, Annemarie Labinjo-van der Meulen



(9) Focus

Ed Wubbe maakte deze choreografie voor het op 21 mei j.l. uitgezonden NPS programma 'De avond van de jonge danser’, waarin de kwaliteiten van vier dansstudenten van de academies in Rotterdam, Amsterdam, Arnhem en Den Haag werden beoordeeld door een vakjury. Marne van Opstal is verkozen tot winnaar van de avond.



Choreografie: Ed Wubbe
Muziek: John Cale, CD 'Nico’, track 'New York Underground’, geproduceerd door John Cale Music inc. voor Scapino Ballet Rotterdam, uitgevoerd door Ice Nine.

Licht: Benno Veen

Kostuums: Pamela Homoet

Gedanst door: Merel Lammers, Francesca Lombardo, 
Besim Hoti, Marne van Opstal

(10) Olé

Choreografie: Ed Wubbe

Muziek: Suzanne Oberbeck, CD 'No Bra’ track Noise Pollution’

Licht: Benno Veen

Kostuums: Pamela Homoet
Gedanst door: Maya Roest



(11) Hmm mm m...

Choreografie: Loïc Perela

Kostuum- en lichtontwerp: Loïc Perela

Muziek: Louise Attack, CD 'A plus tard crocodile’, tracks 
'la traversee du Desert’ en 'A L’envers’
Geluidsmontage: Hugo Arne Harmens
Gedanst door: Annemarie Labinjo-van der Meulen, Ralitza Malehounova, Melanie Oger, Mischa van Leeuwen, Min Li, Mitchell-Lee van Rooij, David Wilde


*


balletmeesters: Valérie Lecocq, Débora Soto
productieleiding: Guido Verschoor, Cathelijne Duindam, ass.

toneel: Guido Verschoor, Behrooz Vasseghi - ass. toneel

licht: Joshua Cohen, Judith Lambach - assistent belichter
geluid: Fabian Smit
chauffeur: Jan Kleijn
kleedster: José Drabbe
realisatie kostuums: Pamela Homoet, Petra Finke, Marita Schoonheijm, Marian Hoefnagels, Marjo van der Pols
realisatie decor: Ton Schuddemat – hoofd, Aad Carlebür