Beautiful Freak

111208143534_2797_stretched

choreografie: Marco Goecke
muziek: Chet Baker, CD Let’s get lost’: ‘You’re my thrill’, ‘I need your love so badly’, ‘Everytime you say goodbye’. Michael Jüllich, CD ‘Trommellieder’.
licht: Udo Haberland
toneelbeeld en kostuumontwerp: Marco Goecke
lengte: 25 minuten

Speelperiode:
vrijdag 23 september t/m woensdag 16 mei 2012

 

 

 

 

 

 

Every time we say goodbye, I die a little.

Huischoreograaf Marco Goecke is de grootste dansontdekking van de afgelopen jaren. Drie iconen van de Nederlandse dans behoren tot de grootste fans van de internationaal gelauwerde choreograaf ; Jiri Kylian, Hans van Manen en Rudi van Dantzig, die hem de koosnaam ‘Redder van de dans’ gaf.

Met ‘Beautiful Freak’ zorgde hij in 2007 voor een internationale dansrevolutie. "Schemerlicht houdt de dansers gevangen in dit even bizarre als intrigerende dansstuk." (NRC) “Fascinerend van begin tot eind.” (De Telegraaf)

Het spectaculair eigenzinnige 'Beautiful Freak' is een stuk voor elf mannen op muziek van Chet Baker en Michael Jüllich. Marco Goecke omschrijft het stuk met: "Het is een koud en triest stuk. Het is de pijn van het vernietigen van iets moois. Van iets om ons heen of van iets in ons zelf. Het gaat over eenzame mensen. Verdwijnende lichtjes in de verte. Chet Baker zingt en speelt zo 'beautiful'. Maar hij heeft daar ook een prijs voor betaald. Bij hem zijn beide kanten sterk aanwezig."

Rein Putkamer over dansen in 'Beautiful Freak': "Dansen in een stuk van Goecke is iets waar je zó hard voor moet werken om het aan te raken en dan nog het idee hebben slechts een beetje dichterbij te zijn gekomen. Het voelt alsof je een nieuwe taal moet leren, zoals Chinees."
"Bij zijn werk push je constant tegen je eigen grens, je wordt tot het extreme gedwongen. Het is een gevecht, ongemakkelijk, en dat wil Goecke juist. En daarom zal hij altijd vragen om meer."
"De bewegingen zijn niet comfortabel, erg onnatuurlijk, vreemde contorsions en gespannen. Alles is kort en snel. Het zijn vooral poses die zo snel mogelijk uitgevoerd moeten worden. Goecke is bijvoorbeeld niet zozeer geïnteresseerd in hoe je opstaat, als je het maar snel doet! De weg er naar toe is niet belangrijk alleen het resultaat telt."